nawodnienie skóry

CZYM JEST JUVÉDERM® VOLIFT® with Lidocaine?

JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine to najnowszy produkt z rodziny wypełniaczy na bazie kwasu ialuronowego JUVEDÉRM®. Jest on również trzecim produktem stworzonym przez firmę Allergan w unikalnej technologii VYCROSSTM.

JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine to nowy preparat służący do konturowania twarzy i leczenia głębokich zmarszczek takich jak fałdy nosowo-wargowe. Umożliwia on uzyskanie harmonijnych i długotrwałych efektów utrzymujących się do 15 miesięcy. Dodatek lidokainy (0,3%), łagodnego  miejscowego środka znieczulającego, zapewnia pacjentom większy komfort podczas zabiegu i powoduje, że ból w czasie iniekcji jest słabszy niż w przypadku stosowania produktów bez środka znieczulającego.

JAK DZIAŁA JUVÉDERM® VOLIFT® with Lidocaine?

JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine jest wstrzykiwany bezpośrednio w skórę, by tymczasowo wygładzić głębokie zmarszczki i poprawić kontur twarzy. Głównym składnikiem produktów z serii JUVEDÉRM® jest kwas hialuronowy (HA), pochodzący z naturalniewystępującego węglowodanu, który pomaga utrzymać objętość i elastyczność skóry. Naturalny kwas hialuronowy ulega rozpadowi w organizmie w ciągu 1-2 dni, dlatego też jest on stale uzupełniany. Z wiekiem mechanizm ten ulega osłabieniu, a nawilżające i wypełniające działanie kwasu hialuronowego maleje. Z tego powodu kwas ten wykorzystuje się w niektórych zabiegach estetycznych w celu przywrócenia utraconego nawilżenia oraz objętości i jędrności skóry.

CZYM RÓŻNI SIĘ JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine OD INNYCH WYPEŁNIACZY?

W miarę upływu czasu naturalne procesy starzenia powodują zmiany w wyglądzie policzków, podbródka i linii żuchwy. Do głównych oznak starzenia należy utrata objętości i jędrności oraz pojawienie się zmarszczek „statycznych”, takich jak głębsze fałdy nosowo-wargowe. JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine opracowano, by odświeżyć wygląd twarzy poprzez delikatne wygładzenie głębokich zmarszczek oraz przywrócenie naturalnie wyglądającego konturu twarzy w jej dolnej części. Produkt ten powstał z wykorzystaniemunikalnej technologii VYCROSSTM. Ma postać żelu o gładkiej konsystencji umożliwiającego uzyskanie naturalnego wyglądu i uczucia, minimalnego obrzęku i zasinień oraz dłuższego czasu utrzymywania się efektów zabiegu.

NA CZYM POLEGA DZIAŁANIE TECHNOLOGII VYCROSSTM?

Technologia VYCROSSTM polega na zastosowaniu unikalnej, opatentowanej kombinacji kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej, co zwiększa stopień usieciowania jego łańcuchów. Lepsze usieciowanie pozwala na zastosowanie kwasu hialuronowego o mniejszym stężeniu przy jednoczesnym zachowaniu jego doskonałych zdolności wypełniających i ograniczeniu obrzęku

CZY MOGĄ WYSTĄPIĆ JAKIEŚ DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE?

Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu medycznego, zabiegi polegające na podaniu wypełniaczy skórnych na bazie kwasu hialuronowego zawsze wiążą się z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Większość z nich jest na ogół krótkotrwała i zazwyczaj są powiązane z procedurą wstrzykiwania. Po wykonaniu iniekcji może wystąpić zaczerwienienie, lekki obrzęk lub zasinienie wokół miejsca wstrzyknięcia. Wypełniacze skórne z rodziny JUVÉDERM® powinny być aplikowane wyłącznie przez wyszkolonych i wykwalifikowanych lekarzy specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej. Podobnie jak inni wytwórcy wyrobów medycznych, firma Allergan przekazuje lekarzom dokładne informacje dotyczące korzyści i zagrożeń związanych ze stosowaniem jej produktów w ulotce informacyjnej (Instrukcja stosowania) dołączonej do każdego opakowania produktu

JUVEDÉRM®. RODZINA PRODUKTÓW VYCROSSTM

Rodzina produktów JUVEDÉRM® VYCROSSTM to nowa generacja opatrzonych znakiem CE wypełniaczy skórnych na bazie kwasu hialuronowego, którą cechują wyjątkowe zalety rodziny produktów JUVEDÉRM® Ultra oraz która zapewnia jeszcze bardziej naturalne efekty i wysoką satysfakcję pacjentów. Pozostałe produkty z rodziny JUVEDÉRM® VYCROSSTM to: JUVEDÉRM® VOLBELLA® with Lidocaine — do korekty ust i ich okolicy JUVEDÉRM® VOLUMA® with Lidocaine — do przywracania objętości twarzy.

 1. JUVEDÉRM® VOLIFTTM with Lidocaine Europejska Instrukcja Stosowania (72521JR10, wersja 201207-26) Allergan; 2012
 2. Dane z badań własnych, Allergan, Raport Techniczny RE1210036
 3. Dane z badań własnych, Allergan, Raport Techniczny RE1210037
 4. Eccleston D. Clin, Cosmet & Investig Derma, 2012; 5:1-6
 5. Allergan Dane z badań własnych Raport z badania (Ref#DF6) ‘CHLA HA Filler Study’ – Rys. 1, Załącznik 3
 6. Phillip-Dormston, WG i wsp. Plakat zaprezentowany podczas konferencji IMCAS, 31.01.2013
 7. Test siły wyciskania, fragment dziennika laboratoryjnego #CF3- 074, ABE1-293 i CF5-36
 8. Glogau R. Dermatol Surg. 2008; 34 S105-109
 9. Callan P i wsp. In press, 2013
 10. Muhn C i wsp. Clin Cosmet Investig Dermatol. 2012;5:147-58.
 11. Raspaldo H. J Cosmet Laser Ther 2008;10:134-42