Pojawiające się na skórze zmiany muszą podlegać regularnym kontrolom dermatologicznym. Niektóre z nich mogą wymagać natychmiastowego usunięcia, grożąc rozwinięciem się niebezpiecznej jednostki chorobowej.
Dermatochirurgia pozwala na usunięcie małych zmian w skórze. A mowa w szczególności o:
- Brodawkach łojotokowych
- Włókniakach
- Prosakach
- Przerośniętych gruczołach łojowych
- Naczyniakach rubinowych
Dermatochirurgia umożliwia pełne leczenie. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej wszelkim włókniakom czy znamionom barwnikowym. Szybka i trafna diagnoza połączona z podjęciem prawidłowego i efektywnego leczenia, może uratować życie.
Dermatochirurgia wykorzystuje głównie dwie metody pracy:
- Usuwanie chirurgiczne poprzez wycięcie, poszerzone w niektórych przypadkach o badanie histopatologiczne wyciętej tkanki
- Usuwanie z wykorzystaniem np. Plasmy IQ czy lasera
Wszelkie zmiany skórne powinny być konsultowane z dermatologiem. Dopiero wtedy możliwy jest wybór odpowiedniej metody usuwania. Jednak wszelkie znamiona, które mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo związane głównie z nowotworami, należy jak najszybciej wyciąć i poddać badaniu. Dzięki kompleksowemu wsparciu możliwa jest szybka diagnostyka wszelkich zmian skórnych i znamion, a także ich natychmiastowe leczenie. To ważne w zapobieganiu i profilaktyce chorób skóry czy leczeniu nawet najniebezpieczniejszych nowotworów.