Nadpotliwość pach

Problematyczna nadpotliwość pach to szczególnie uciążliwa choroba. Nowoczesne technologie umożliwiają jej efektywne leczenie. Sama nadmierna potliwość związana jest przede wszystkim z nieprawidłową aktywnością gruczołów potowych. Zlokalizowane są one prawie na całej powierzchni naszego ciała. Jednak najwięcej jest ich  na dłoniach, stopach i pod pachami.

Pocenie się, które jest całkowicie naturalnym procesem regulacji ciepła, może bardzo ograniczyć życie zawodowe i prywatne chorego. Mokre plamy na ubraniu czy brzydki zapach jest niezwykle uciążliwy i bardzo krępujący.

Jeśli nadpotliwość pach zaczyna przeszkadzać w codziennym życiu, wtedy warto poddać się specjalistycznym zabiegom, których efektywność potwierdzają badania i sami chorzy.

Leczenie nadpotliwości botoksem

Leczenie nadpotliwości botoksem polega na wstrzyknięciu odpowiedniego preparatu, który blokuje działanie nerwów zaopatrujących gruczoły potowe. Dzięki temu uniemożliwione jest nadaktywne wydzielanie się potu. Zabieg jest tylko minimalnie bolesny, chociaż wymaga znieczulenia, zwłaszcza gdy wykonywany jest na rękach i stopach pacjenta. Efekty utrzymują się przez kilka miesięcy. Pierwsze rezultaty możliwe są do zaobserwowania około pierwszego tygodnia od zabiegu.

Kompleksowe leczenie nadpotliwości wymaga również stosowania się do dodatkowych zaleceń:

  • Odpowiedniej higieny
  • Noszenia ubrań z włókien naturalnych
  • Częstej zmianie ubrań i obuwia
  • Unikania kawy, alkoholu i ostrych przypraw
  • Warto również korzystać ze specjalistycznych antyperspirantów z dodatkiem chlorku aluminium oraz przyjmować zalecone przez lekarza leki.

+48 602 720 454

Chcesz zarezerwować wizytę?
Zadzwoń teraz!