Problemy ze skórą wymagają ciągłej kontroli pod okiem dermatologa. To bardzo ważne, ponieważ wiele zmian czy znamion może mieć charakter nowotworowy. Szybka diagnoza zmian skórnych, a także profilaktyka pozwala uniknąć znacznie poważniejszych problemów.

Badanie dermatoskopowe to rodzaj badania powierzchni skóry. Charakteryzuje się tym, że jest całkowicie nieinwazyjne, bezbolesne i w pełni bezpieczne dla badanego. Cały zabieg przeprowadzany jest przez lekarza dermatologa, który wykorzystuje do tego specjalistyczny dermatoskop. Dzięki niemu możliwe jest przybliżenie i powiększenie obrazu konkretnej zmiany skórnej.

Dermatoskop posiada bardzo wiele zastosowań. Jednak głównym celem jest rozpoznanie i zdiagnozowanie czerniaka skóry czy innych nowotworów.

Przy analizie zmiany skórnej warto zaznaczyć, jak długo się tam znajduje, czy się powiększa i czy swędzi. Jeśli zmienia kształt i kolor, a ze zmiany sączy się płyn, wtedy koniecznie trzeba poddać się dokładnemu badaniu. Tym bardziej, jeśli w najbliższej rodzinie występowały choroby nowotworowe.

Dermatoskopia polecana jest osobom:

  • Posiadającym liczne znamiona barwnikowe
  • Mającym w przeszłości problemy związane z oparzeniami słonecznymi
  • Jasnej karnacji cery
  • Narażonym na promienie słoneczne
  • Często korzystającym z solarium
  • Obciążonym dziedzicznie

Badanie dermoskopowe należy wykonać przy każdej niepokojącej nas zmianie skórnej. To bardzo ważne w profilaktyce i leczeniu. Dermatoskopia umożliwia obserwację skóry wraz z analizą wszystkich zmian. Dzięki temu możliwa jest natychmiastowa reakcja na zmiany chorobowe. Badanie dermoskopowe daje nawet 95% szans na to, że mały, dopiero rozwijający się czerniak zostanie wykryty odpowiednio wcześnie. W ten sposób zwykła profilaktyka i regularne badania mogą ocalić komuś życie i gwarantują pełne wyleczenie.

+48 602 720 454

Chcesz zarezerwować wizytę?
Zadzwoń teraz!